Juhime tähelepanu!

Head lapsevanemad!

Alates esmaspäevast, 31. maist saab lasteaedades jätkata tavapärast tööd.

Järgida tuleb Haridus- ja Teadusministeeriumi soovitusi võimalikult ohutuks töö korraldamiseks.

https://www.hm.ee/sites/default/files/2021.05.13_lasteaedade_juhis.pdf

 

Endiselt palume järgida lasteaeda toomisel ja koju viimisel meie poolseid juhiseid.

ÜLDJUHUL VÕTAME LAPSED VASTU JA SAADAME KOJU ÕUEALAL.

Kui ilm seda ei luba siis:

HOMMIKUL

Suvesellide ja Kevadpõnnide vanemad saavad lapsed saata trepist üles rühma tuletõkke ukseni. Rühma riietusruumi lapsevanem ei sisene. Õpetaja võtab lapse vastu ja toimetab temaga riietusruumis ise.

Talvejõmmude vanemad saavad lapse üle anda välisuksel, andes eelnevalt õpetajale märku (lehvitades, koputades aknale) kohale jõudmisest.

Sügismammude vanematel lubame lapsega koos majja siseneda, lapse riietada ja rühma uksel õpetajale üle anda.

ÕHTUL

Suvesellide, Kevadpõnnide ja Talvejõmmude vanematel palume lapsele järgi tulles ette helistada rühma telefonile, et saaksime lapse koju saatmiseks riietada.

Sügismammude vanemad saavad majja siseneda ja oma lapse ise riietada.

 

JÄTKUVALT PALUME VANEMATEL

  • Lasteaeda tuua ainult TERVED lapsed!
  • Lasteaias liikudes SOOVITAME kanda MASKI või katta (nt salliga) nina ja suu, desinfitseerida käed, järgida 2+2 reeglit.
  • Mõistvalt suhtuda ja kinni pidada kõigist abinõudest, mis meie töötajate ning teie ja teie laste tervise kaitseks on kasutusele võetud.
  • Küsimuste korral pöörduda lasteaia direktori poole telefonil 53020233.

 

Alates kolmapäevast, 2. juunist asendus maski kandmise kohustus soovitusega. https://www.hm.ee/sites/default/files/2021.06.01_ringkiri_maski_kandmise_soovitus.pdf

Valitsuse otsuse kohaselt lõppes 2. juunist keskne maskikandmise kohustus nii avalikes siseruumides kui haridus- ja noorteasutustes ning asendus soovitusega kanda rahvarohketes siseruumides maski. Maski kandmine või suu ja nina katmine on siseruumides endiselt soovituslik. Eriti soovitatakse seda kinnistes ja rahvarohketes kohtades, kus on kehv ventilatsioon ja distantsi hoidmine võõrastest inimestest keeruline, näiteks ühistranspordis või koolis vahetunni ajal, mil kokku saavad erinevate klasside õpilased. Terviseametile jääb õigus maskikohustust määrata vastavalt vajadusele konkreetsetes kohtades või üritustel, samuti tohib tööandja koroonanakkuse leviku riski maandamiseks nõuda töötajatelt või ettevõte klientidelt maski kandmist. Endiselt on oluline hoida inimeste vahel distantsi, pesta ja desinfitseerida käsi ning tuulutada ruume.

 

Ere Kungla-Jalajas

direktor